Jak naučit štěně čůrat venku

Naučit štěně čůrat venku může být proces, který vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Následující kroky by Vám mohly pomoci:

  1. Vyberte si místo venku, kam chcete štěně naučit čůrat. Toto místo by mělo být vždy stejné a mělo by být dostatečně vzdálené od domu nebo místa, kde se štěně běžně zdržuje.
  2. Vyberte si slovo nebo frázi, kterou budete používat, když povedete štěně ven na procházku. Například „venku“ nebo „čůrat“. Tuto frázi pak budete používat pravidelně, aby si štěně zvyklo, že když ji slyší, má jít ven venčit.
  3. Naučte štěně pravidelnému režimu venčení. Nové štěně potřebuje větší množství venčení než dospělý pes. Pokud je Váš pes mladší než 6 měsíců, měl by chodit ven alespoň každé 2 hodiny. Postupně si všimnete, jak se štěně začne učit, že venčení je něco, co se dělá pravidelně a nezávisle na jeho aktuálních potřebách.
  4. Vycházejte ven vždy po jídle nebo spánku. Tyto aktivity stimulují střeva a častěji budou štěně nutit k čůrání.
  5. Pokud štěně začne couvat, škrábat nebo očichávat, je to znamení, že potřebuje čůrat. Převezměte ho tedy na místo venku, které jste vybrali.
  6. Po celou dobu venčení pozorně sledujte, co se děje. Pokud se štěně chystá čůrat, ujistěte se, že bude mít dostatek místa a že bude v bezpečí. Pokud nakonec skutečně čůrá, pochvalte ho slovy, které jste si vybrali (například „dobře uděláno“).
  7. Pokud štěně dělá něco špatně, nenadávejte na něj a nekřičte. Raději ho vezměte ven a zkuste to znovu. Pokud začne dělat správně, pochvalte ho slovy, které jste si vybrali.

Je důležité si uvědomit, že proces učení štěněte může trvat několik týdnů.