Jak odnaučit psa štěkat

Odstraňování štěkání u psa může být obtížné, protože štěkání je přirozeným způsobem komunikace psů. Pokud ale Vašemu psu štěkání způsobuje problémy nebo ruší sousedy, můžete použít následující techniky k omezení jeho štěkání:

Poznejte důvody štěkání

Psi mohou štěkat kvůli mnoha různým důvodům, například kvůli strachu, nedostatku pozornosti, nudě, tření mezi zvířaty, nebo prostě kvůli tomu, že chtějí něco. Rozpoznání důvodu štěkání může pomoci najít řešení.

Odměňujte ticho

Pokud pes přestane štěkat na Vaši žádost, odměňte ho pamlskem nebo slovem chvály. Tímto způsobem naučíte psa, že ticho je žádoucí chování.

Trénujte psa

Trénink psa na příkazy, jako je „sedni“ nebo „lehnout“, může pomoci uklidnit psa a omezit jeho štěkání.

Zabraňte zdrojům štěkání

Pokud víte, co způsobuje štěkání Vašeho psa, pokuste se eliminovat tento zdroj. Například, pokud pes štěká na ostatní psy, můžete ho držet na vodítku a kontrolovat jeho interakce s ostatními psy.

Používejte anti-štěkací pomůcky

Existují různé pomůcky, které mohou pomoci omezit štěkání u psa, jako jsou obojky s vibracemi nebo spreje, které vydávají nepříjemný zvuk, když pes štěká.

Je důležité si uvědomit, že odnaučení psa štěkat může trvat nějaký čas a vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Pokud máte problém s ovládáním štěkání u Vašeho psa, může Vám poradit veterinární lékař nebo odborník na chov psů.