Jak ostříhat vlasy do postupu

Ostříhání vlasů může být sice zdánlivě jednoduché, ale pokud si nejste jistí, co děláte, může to skončit špatně. Zde je postup, jak si můžete ostříhat vlasy sami:

  1. Začněte čistými a suchými vlasy. Pokud máte dlouhé vlasy, udržujte je upevněné pomocí gumičky nebo sponky, aby vám nekazily výsledek.
  2. Zvolte správnou délku ostříhání, kterou chcete dosáhnout. Mějte na paměti, že méně je někdy více – pokud nevíte, co děláte, začněte s delší délkou a postupně ji zkracujte.
  3. Použijte kvalitní strojek s ostřím vhodným pro vaše vlasy. Pokud máte husté vlasy, potřebujete strojek s ostřím větší délky. Naopak pro jemné vlasy použijte menší ostří.
  4. Zvolte nejdelší ostří, které chcete použít, a ostříhejte vlasy po celé hlavě. Poté postupně zkracujte ostřím menších délek, dokud nedosáhnete požadované délky.
  5. Udržujte si rovnou linii ostříhání tím, že držíte strojek kolmo k pokožce hlavy.
  6. Po dokončení ostříhání si vlasy opláchněte vodou a osušte fénem nebo je nechte přirozeně uschnout.
  7. Pokud chcete ostrým hranu nebo jiný účes, můžete si pro pomoc vzít návod na ostříhání nebo si vyhledat video tutoriály na internetu.

Je důležité si uvědomit, že ostříhání vlasů může být riskantní, pokud nevíte, co děláte, proto je vždy lepší nechat si vlasy ostříhat u profesionála.