Jak poznat kočku od kocoura

  1. Genitálie: Nejspolehlivějším způsobem, jak rozlišit kočku od kocoura, je podívat se na genitálie. U kocourů jsou výrazná varlata, která jsou viditelná pod ocasem. Kočky mají menší a méně nápadná pohlavní orgány.
  2. Velikost: V průměru jsou kocouři větší než kočky. Mají větší tělo a hlavu. To však nemusí platit vždy, protože existuje velká rozmanitost velikosti mezi jednotlivými kočkami a kocoury.
  3. Chování: Kočky a kocouři mohou mít odlišné chování, ale toto pravidlo není zcela spolehlivé. Některé kočky mohou být hravé a aktivní, zatímco někteří kocouři mohou být klidnější. Chování závisí na osobnosti každého zvířete.
  4. Hlas: Některé kočky mají vyšší a jemnější hlas, zatímco někteří kocouři mohou mít hlas hlasitější a mohutnější. To však také není stoprocentní pravidlo, protože hlas kočky nebo kocoura může být ovlivněn genetikou a individuálními rysy.
  5. Kastrace: Pokud máte kočku nebo kocoura a nejste si jisti jejich pohlavím, nejlepší způsob, jak se o tom přesvědčit, je konzultovat se s veterinářem. Veterinář vám může přesně říct, zda se jedná o kočku nebo kocoura a také vám může doporučit, zda by mělo být zvíře kastrováno.