Jak rozpustit dehet

Dehet je lepkavá a viskózní látka, která se tvoří z vysokého zpracování dřeva. Pokud potřebujete rozpustit dehet, můžete vyzkoušet některé z následujících řešení:

Olej

Dehet se dobře odstraňuje olejem, takže pokud jste si na ruce nebo jiné části těla dostali dehet, můžete použít nějaký olej, jako je olivový nebo rostlinný olej, abyste ho rozpustili. Naneste olej na postiženou oblast a nechte ho působit asi 10 minut. Poté opláchněte vodou a opakujte podle potřeby.

Aceton

Aceton je silný rozpouštědlo, které se používá k odstraňování dehtu z různých povrchů. Naneste několik kapek acetonu na dehtovou skvrnu a nechte ho působit několik minut. Poté otřete hadříkem a opláchněte vodou.

Čistící ubrousky

Mnoho čistících ubrousků obsahuje látky, které jsou schopné rozpouštět dehet. Naneste několik ubrousků na postiženou oblast a pečlivě třete, dokud se dehet nerozpustí. Poté opláchněte vodou a osušte.

Je důležité si uvědomit, že dehet může být velmi dráždivý a způsobit podráždění kůže, takže je důležité používat ochranné rukavice a pracovat na dobře větraném místě. Pokud máte dehet na oblečení, můžete ho nechat namočit do teplé vody s mýdlem na praní a pak ho vyprat v pračce.