Jak se zbavit hryzce na zahradě

Hryzci jsou malá hlodavci, kteří mohou poškodit zahradu, zeleninovou zahrádku nebo okrasné rostliny. Zde je několik možností, jak se jich můžete zbavit:

Pasti na hryzce

Existuje mnoho různých typů pastí na hryzce, které můžete použít. Například pasti na klapky, pasti na větve stromů nebo pasti s jedlým návnadou. Tyto pasti lze zakoupit v zahradnických obchodech.

Repelenty

Existují také různé druhy repelentů, které mohou být účinné při odhánění hryzce. Tyto repelenty mohou být v podobě spreje, granulí nebo gelu. Repelenty mohou být zakoupeny v zahradnických obchodech nebo v obchodech se zvířecími potřebami.

Ohraničení

Pokud máte problémy s hryzci, můžete také použít ohraničení kolem vaší zahrady. Použijte například sítě nebo ploty, které by měly být hluboko zasazené do země, aby hryzci nemohli projít.

Odstraňte potravu a úkryt

Pokud v zahradě máte spoustu potravy pro hryzce nebo místa, kde se mohou ukrýt, pokuste se toto omezit. Například odstraňte spadané ovoce nebo zeleninu, které mohou být pro hryzce přitažlivé, nebo odstraňte hromady kamení nebo větve, kde se mohou ukrýt.

Použití koček a psů

Pokud máte kočky nebo psy, mohou být efektivní při odhánění hryzce z vaší zahrady. Tyto domácí mazlíčky mohou být pro hryzce velkým nepřítelem a běhání po zahradě může odhánět hryzce pryč.

Je důležité mít na paměti, že pokud máte velký problém s hryzci, může být nutné kontaktovat odborníka na odstraňování škůdců.