Jak se zbavit netopýrů

Pokud máte v domě netopýry a chcete se jich zbavit, je důležité to udělat bezpečně a šetrně k přírodě. Následující kroky vám mohou pomoci odstranit netopýry z vašeho domova:

  1. Nejprve zjistěte, zda máte v zemi nebo státě zákony o ochraně netopýrů. Pokud ano, může být ilegální je zabíjet nebo rušit.
  2. Nainstalujte nebo opravte moskytiéry a zacelte všechny praskliny, skulinové a další otvory v budově, kde by mohli netopýři proniknout.
  3. Pokud máte již netopýry uvnitř, neměli byste se jich snažit se zbavit sami. Zavolejte kvalifikovaného odborníka na odstraňování netopýrů. Tito odborníci mají zkušenosti s tím, jak netopýry bezpečně zachytit a přesunout je na jiné místo.
  4. Pokud si nechcete pronajmout odborníka, můžete použít vlastní metody odstraňování netopýrů. Je však důležité, abyste nosili ochranné rukavice a masku, aby se minimalizovalo riziko nákazy histoplasmózou, kterou mohou netopýři přenášet. Použijte rukavice a dočasné nástrahy, jako jsou sítě a podobně, abyste netopýry chytili a přesunuli je na jiné místo.
  5. Pokud se vám podaří chytit netopýry, musíte je přemístit na bezpečné místo, jako je strom nebo budova, která není obydlená. Nechte je tam, dokud samy neodletí.
  6. Pokud máte problémy s netopýry na venkově nebo v přírodě, zkuste je nechat být. Netopýři jsou důležitým součástí ekosystému a pomáhají kontrolují škodlivé hmyzí populace.

Je důležité mít na paměti, že netopýři jsou chráněnými druhy v mnoha zemích. Proto je nezákonné je zabíjet nebo rušit bez patřičných povolení. V případě pochybností kontaktujte místní úřady nebo odborníky na ochranu přírody pro poradenství a pomoc.