Jak se zbavit potkanů

Existuje několik způsobů, jak se zbavit potkanů. Některé jsou účinnější než jiné, záleží také na závažnosti situace. Některé způsoby jsou:

Pasti na potkany

Použití pastí na potkany je běžnou metodou k odchytu a odstranění potkanů. Existují různé druhy pastí, jako jsou lepkavé pasti, pasti se zařízením na udušení nebo klasické kovové pasti. Pokud pasti použijete, měli byste potkany zachytit a následně odvézt na vhodné místo.

Otrava

Otrava je další možnost, ale je to metoda, kterou by měl používat pouze zkušený profesionál. Existují různé druhy jedů, které lze použít k otrávení potkanů, ale použití špatného jedu může ohrozit nejen potkany, ale také ostatní živočichy a lidi.

Zamezení přístupu

Pokud nechcete používat pasti nebo jed, můžete se pokusit zabránit potkanům přístup do vašeho domu nebo bytu. To můžete provést uzavřením trhlin a děr v zdech nebo instalací síťoviny na oknech a dveřích.

Zvukové odpuzovače

Zvukové odpuzovače jsou zařízení, která vysílají vysokofrekvenční zvuk, který by měl potkany odpudit. Tyto zařízení však mohou být poměrně drahé a ne vždy jsou účinné.

Je také dobré dbát na hygienu a ukládat potraviny do uzavíratelných nádob. Pokud máte velký problém s potkany, měli byste kontaktovat odborníky na likvidaci škodlivých organismů.