Jak uskladnit sušené houby

  1. Ochrana před vlhkostí: Sušené houby by měly být uskladněny v suchém prostředí, kde není vysoká vlhkost. Vlhost může způsobit plísně nebo zkazit houby.
  2. Použití vzduchotěsného obalu: Uložte sušené houby do vzduchotěsného obalu, jako jsou skleněné nebo plastové nádoby se šroubovacím víčkem nebo sáčky s uzávěrem. Odstraněte co nejvíce vzduchu z obalu, abyste minimalizovali kontakt s kyslíkem.
  3. Uchovávání v temnu: Skladujte sušené houby na tmavém místě, protože světlo může způsobit ztrátu chuti a barvy.
  4. Chladnička nebo mrazák: I když sušené houby obvykle nevyžadují chlazení, můžete je skladovat v chladničce nebo mrazáku, abyste prodloužili jejich trvanlivost. Pokud se obáváte, že by mohly být napadeny škůdci, mrazák je bezpečným řešením.
  5. Zkontrolujte obal: Pravidelně zkontrolujte sušené houby, abyste zajistili, že nejsou napadeny plísněmi nebo jinými škodlivými organismy. Pokud zaznamenáte jakékoli změny v barvě, chuti nebo vůni, mohou být houby pokazeny a neměly by být konzumovány.
  6. Dodatečné sušení: Pokud se objeví jakékoli známky vlhkosti nebo kondenzace uvnitř obalu, sušené houby by měly být znovu vysušeny. Můžete je umístit na několik hodin do sušičky na ovoce a zeleninu nebo do trouby na nízkou teplotu.