Jak vyčistit stříbro

Existuje několik způsobů, jak vyčistit stříbro, v závislosti na tom, jak moc je znečištěné a jaké vybavení máte k dispozici. Zde je několik základních způsobů:

Sodou bikarbonou a horkou vodou

Smíchejte sodu bikarbonu s horkou vodou a vytvořte pastu. Poté pastou jemně otřete znečištěné stříbro měkkou hadříkem. Následně stříbro opláchněte a otřete suchým hadříkem.

Kuchyňskou solí a hliníkovou folií

Do misky dejte horkou vodu a rozpusťte v ní lžičku soli. Poté vložte znečištěné stříbro do misky a přidejte kousek hliníkové fólie. Nechte působit několik minut, dokud se neobjeví čistá vrstva na povrchu stříbra.

Čisticím prostředkem na stříbro

Kupte si čisticí prostředek na stříbro v obchodě a následujte pokyny na obalu. Obvykle se čisticí prostředek nanáší na hadřík a jemně se otírá znečištěné stříbro.

Limetkou a solí

Smíchejte sůl a limetkovou šťávu, aby vznikla pasta. Jemně otřete pastou znečištěné stříbro a opláchněte a otřete suchým hadříkem.

Důležité je si uvědomit, že některé metody mohou být příliš drsné pro některé křehké a cenné kusy stříbra. Pokud máte pochybnosti, je lepší nechat čištění stříbra profesionálním odborníkům.