Jak vyčistit zelenou vodu v bazénu

Zelená voda v bazénu je způsobena přemnožením řas, které rostou v teplé a slunečné vodě. Existuje několik způsobů, jak vyčistit zelenou vodu v bazénu:

Chemikálie

Existuje mnoho chemických prostředků na trhu, které mohou pomoci vyčistit zelenou vodu v bazénu. Tyto chemikálie obsahují obvykle oxid chloričitý nebo sodný, kyselinu sírovou nebo kyselinu chlorovodíkovou a další látky. Je důležité přesně dodržovat návod na použití a bezpečnostní opatření, protože tyto chemikálie mohou být nebezpečné.

Filtrace

Filtrace je důležitou součástí údržby bazénu a pomáhá odstraňovat nečistoty a bakterie z vody. Pokud máte problém s zelenou vodou v bazénu, zkontrolujte, zda máte dostatečně velký filtr a zda ho čistíte pravidelně.

Fyzikální metody

Pokud preferujete přírodní metody, můžete použít například ultrazvukový filtr, kterým lze řasy zničit, nebo sluneční lampu, která zabíjí bakterie a řasy v bazénové vodě. Další možností je použití solárních panelů, které pomáhají zahřívat bazénovou vodu a odstraňují tak živnou půdu pro růst řas.

Výměna vody

Pokud jsou všechny výše uvedené metody neúspěšné, můžete zvážit úplnou výměnu vody v bazénu. Tato metoda je nákladná a zdlouhavá, ale může být nezbytná, pokud jsou problémy s vodou příliš vážné.

Pamatujte si, že prevence je nejlepší lék, proto je důležité pravidelně testovat a udržovat bazénovou vodu v optimálním stavu, aby se předešlo problémům s vodou v budoucnu.