Jak vyrobit klobouk z papíru

Zde je návod na výrobu jednoduchého papírového klobouku:

Materiály:

 • velký list papíru (nejlépe kartonový, aby byl pevnější)
 • tužka
 • nůžky
 • lepidlo

Postup jak vyrobit klobouk z papíru:

 1. Položte papír na rovný povrch, jako je stůl nebo podlaha, se stranou, která bude později vnitřní částí klobouku, směrem nahoru.
 2. Položte si klobouk na hlavu a označte si okraj papíru tužkou. To vám ukáže, jak velký papír budete potřebovat pro váš klobouk.
 3. Ořízněte papír podél vašeho označení pomocí nůžek. Měli byste mít nyní kruhový kus papíru.
 4. Položte kruhový kus papíru na rovný povrch a vytvořte z něj kónický tvar (tj. horní část by měla být menší než spodní). Když jste spokojeni s tvarem, lehce přelepte okraje k sobě.
 5. Vytvořte si lem pro spodní část klobouku. Okraje spodní části papíru ohněte okolo hlavy a označte si hranice kde se setkávají (délku lemů můžete měnit podle vašich preferencí).
 6. Přeměřte si výšku klobouku a podle toho určete, jak široký by měl být lem, aby vám dobře padl na hlavě. Označte si šířku lemů tužkou.
 7. Ořízněte lem na označených místech pomocí nůžek. Vytvořte si malé zářezy na koncích lemu, aby jste je mohli lehce překrýt a slepit k sobě.
 8. Přeložte lemy a lehce je slepte k sobě, abyste vytvořili okraj klobouku. Zároveň se ujistěte, že vnitřní strana klobouku je hladká a nezanechává ostré hrany.
 9. Nechte klobouk uschnout a bude připraven k nošení!

Tento klobouk je určen spíše pro jednorázové použití. Pokud chcete vytvořit pevnější klobouk, můžete zvážit použití kartonu nebo dalšího pevného materiálu.