Jak se zbavit kuny

Zbavit se kuny může být obtížné, ale existuje několik možností:

Prevence

Zabraňte tomu, aby kuna pronikla do vašeho domu nebo garáže, uzavřením všech otvorů, kterými by mohla vstoupit. Zkontrolujte, zda jsou všechna okna a dveře dobře uzavřené a zablokujte vstupy, jako jsou otvory v půdě nebo podél střechy.

Odstraňování potravy

Kuna může být přitahována potravinami, jako jsou odpadky nebo zbytky jídla. Udržujte svůj dvůr čistý a zavřete popelnice, aby kuna nemohla dostat přístup k odpadkům. Pokud kuna poškodila vaše kořist nebo potraviny, zbavte se jich, abyste odstranili další zdroj přitažlivosti.

Použití repelentů

Existují komerční repelenty určené speciálně pro kuny, které se dají koupit v obchodech se zahradní technikou. Tyto repelenty mohou být aplikovány na místa, kde se kuna objevuje, aby ji odrazily.

Odborník na odstraňování škodlivých zvířat

Pokud se vám nepodaří kuna odstranit pomocí výše uvedených metod, můžete se obrátit na odborníka na odstraňování škodlivých zvířat, který může pomoci s jejím odchycením a odstraněním.

Je důležité si uvědomit, že v některých zemích kuny mohou být chráněné, a proto může být zapotřebí povolení od místních úřadů, než se budete snažit kuna odstranit.